Česká města demonstrují proti změnám klimatu

V Praze, Brně, Liberci a Českých Budějovicích se v pátek 11. ledna od 18 hodin uskuteční happening Kruh pro planetu. Na akci se zájemci dozvědí, jak se sami mohou zapojit do řešení příčin a následků změny klimatu.

Akci pořádá občanská iniciativa Pro Planetu, jejímž cílem je rozšiřování povědomí o klimatických změnách a jejich důsledcích. Kromě informování veřejnosti také propojuje občany, kteří vnímají změny klimatu jako akutní hrozbu, a chce vytvářet tlak na Vládu ČR, aby začala neprodleně připravovat nutná opatření pro zmírnění negativních dopadů na občany ČR.

„Není čas otálet. Změny musí přijít okamžitě. Podle analýz OSN zbývá společnosti posledních 12 let, než dojde k nenávratnému poškození naší planety a života na ní,“ upozorňuje hlavní organizátorka demonstrací  Nikola Hurychová. „Klimatické změny jsou nejen hrozbou, ale také obrovskou výzvou a příležitostí. Pokud životní prostředí sami ovlivňujeme k horšímu, je v našich silách i to, ovlivnit ho k lepšímu.“

Kruhy pro planetu se budou konat pravidelně napříč celou Českou republikou. Na webové stránce www.proplanetu.cz může každý občan podepsat výzvu Vládě ČR, kterou už od konce prosince posbírala přes 4000 signatářů. Dále lze na stránkách zhlédnout vysvětlující videa o změně klimatu nebo se přímo zapojit do některé z osvětových činností.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.