Český paralukostřelec David Drahonínský obsadil na mezinárodním halovém turnaji Berlin Open druhé místo

Po roční pauze, kdy se obměnily organizátoři a místo dějiště, se třetí víkend v prosinci konal lukostřelecký halový závod Berlin Open v německém Falkensee, asi 20 km od hlavního města. Novinkou bylo i otevření kategorie pro postižené sportovce, které se zúčastnil český paralukostřelec David Drahonínský.

Úspěšný lukostřelec měl náročnou venkovní sezónu, ale při rozhodování se nerozmýšlel dlouho: “Byla to první možnost v mé kariéře zúčastnit se halových závodů na mezinárodní úrovni s handicapovanými lukostřelci.”

V pátek začala jeho cesta kvalifikací, při které nastřílel 568 bodů: ”Kvalifikace se střílela od 20.00 do 23.00 současně s dalšími 120 závodníky z jiných kategorií a s publikem v hledišti. S výsledkem jsem spokojen, byl to můj první závod od Mistrovství Evropy v Plzni.”

Poté nastal problém s organizátory, kteří nevěděli, jak kategorie postižených uchopit. V sobotu večer došlo k rozhodnutí rozdělit kategorie pouze na kladkové a reflexní luky. V neděli nastupoval český reprezentat v semifinálových eliminačních soubojích proti německé závodnici Karině Granitza, se kterou se Drahonínský dobře zná z mezinárodních závodů. Do třetí sady vedl český vícemistr Evropy pouze o bod: “Věděl jsem, že to bude těžký souboj. Karina soutěží jako amputářka na mezinárodní úrovni v kategorii Open. Může tedy rozhodnout každý šíp. Naštěstí jsem se držel své rutiny.”

Drahonínský po 15 šípech zvítězil poměrem 143:139 a do finálového boje šel s kamarádem Marcelem Pavlíkem, který je aktuálně světovou jedničkou v kategorii Open. Organizátoři nepodcenili přípravu a pro medailové souboje nechali postavit krásnou finálovou střelnici. Slovenský reprezentant se ukázal ve formě, kterou u něj všichni dobře známe: “Můj cíl byl jasný, střelit o bod víc než Marcel,” směje se český lukostřelec, “avšak realita, což byl rozdíl 9 bodů v konečném výsledku, potvrdila Marcelovi kvality a zaslouženě si odváží z Berlin Open 2018 zlatou medaili.”

Sám potvrzuje: “Berlin Open byla pro mě velká zkušenost. Jsem rád, že organizátoři umožnili závodit i paralukostřelcům, pro které je to další zpestření a součást tréninkové přípravy před důležitou venkovní sezónou, kdy půjde o první nominační závody na Paralympijské hry do Tokya 2020.”

Pokud si myslíme, že Drahonínský již užívá vánoční atmosféry, tak vás asi překvapí: “Ještě před svátky uskutečníme trénink pro klienty Rehabelitačního ústavu v Kladrubech, po Vánocích odjíždím na závod Slovenského poháru do Kežmarku. A po Novém roce? Nechte se překvapit.” uzavírá český lukostřelec.

 

 

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.