FV moduly o výkonu 323 MW pro největší projekt solární elektrárny na Ukrajině

Výrobce fotovoltaických modulů a přední představitel čínského průmyslu společnost Risen Energy Co., Ltd., obchodovaná na burze s akciemi typu A, nedávno oznámila uzavření smlouvy o dodávce FV modulů o celkovém výkonu 323 MW pro projekt holdinguDTEK Renewables B.V., konsolidujícího aktiva pro zdroje obnovitelných energií společnosti DTEK BV, největší soukromé energetické společnosti na Ukrajině, který je její třetí investicí do projektů v oblasti solární energie. Čínská společnost poskytne všechny vyžadované moduly pro projekt solární elektrárny Pokrovskaya o výkonu 240 MWac (323 MWdc). Podle společnosti Risen Energy by měl být projekt, který byl postaven jako největší solární elektrárna na Ukrajině, významným příspěvkem k dosažení energetických cílů Ukrajiny v oblasti energie z obnovitelných zdrojů a k vytvoření významných hospodářských a sociálních výhod pro region.

Projekt se nachází se v oblasti Dněpropetrovsku v centrální Ukrajině, má instalovanou kapacitu 240 MWac a bude plně vybaven 72článkovými vysoce účinnými PERC monokrystalickými moduly o výkonu 370 W společnosti Risen Energy. Jakmile bude zařízení dokončeno, bude schopno pokrýt potřebu elektrické energie pro více než 200 000 domácností na Ukrajině a pomůže snížit emise oxidu uhličitého o 400 000 tun ročně.

Ukrajinská obnovitelná energie má obrovský potenciál pro rozvoj. Podíl obnovitelných zdrojů energie na celkové bilanci elektrické energie v zemi činil v roce 2018 pouhá 2 %. Ukrajinská vláda přijala pro diverzifikaci energetických zdrojů a posílení energetické nezávislosti národní plán rozvoje energetiky zaměřený na zvýšení podílu obnovitelných energií konečné spotřeby energie na 25 % do roku 2035. Obrovský potenciál sektoru obnovitelných energií v zemi poskytuje čínským solárním výrobcům, kteří nabízejí špičkové technologie, produkty a služby, nebývalé příležitosti k růstu.

Společnost Risen Energy, která byla založena v roce 1986, se začala obchodovat na trhu ChiNext na burze ve Šen-čenu pod číslem 300118 v září 2010. Společnost se zabývá především výzkumem a vývojem, výrobou a marketingem systémů pro výrobu elektrické energie připojených k rozvodné síti, nezávislých systémů solárního napájení, stejně jako solárních článků a modulů. Společnost Risen Energy celosvětově otevřela téměř stovku poboček a založila celosvětovou prodejní síť pokrývající Austrálii, Čínu, Německo, Indii, Japonsko, Mexiko a USA s cílem poskytnout zákazníkům na celém světě řešení zelené a obnovitelné energie. Od roku 2011 do roku 2018 zaznamenala společnost rychlý růst s průměrným poměrem dluhu k aktivům ve výši 50 procent. Společnost byla navíc jmenována dodavatelem prvotřídních (Tier 1) modulů agenturou Bloomberg New Energy Finance na základě jejího celosvětového růstu výrobní kapacity, která vzrostla na 8,6 GW.

„Jako výhradní dodavatel FV modulů pro tento energetický projekt je společnost Risen Energy uznávána za vysoce kvalitní výrobky, efektivní výrobní kapacitu a solidní růst. Podepsání dohody umožní oběma společnostem využít svých výhod k usnadnění výstavby projektu. „Spolupráce se společností DTEK Renewables se stane významným krokem v dalším expanzi společnosti na Ukrajině, energetickém trhu, který prožívá transformační období a naléhavě potřebuje výrobky pro obnovitelné zdroje energie,“ řekl viceprezident společnosti Risen Energy pan Zhao Zelin. „Na základě představy o vytvoření lepšího života pro lidstvo díky zelené energii a její strategie zaměřené na kvalitu výrobků, technologií a služeb společnost Risen Energy plánuje nepřetržitě podporovat transformaci ukrajinského energetického trhu. Společnost zároveň plánuje urychlení výstavby energetického projektu prostřednictvím včasných dodávek výkonných modulů a tímto zvýšit vliv své značky a urychlit její expanzi na ukrajinském trhu zelené energie.“

„V rámci tohoto partnerství očekáváme dosažení značných synergií díky využití odborných znalostí obou společností,“ řekl generální ředitel společnosti DTEK Renewables, Philipp Leckebusch. „Podle energetické strategie Ukrajiny by se do roku 2020 měl podíl obnovitelných energií na konečné spotřebě energie zvýšit na 11 % a na 25 % do roku 2035. Velké infrastrukturní projekty jako SPP Pokrovskaya představují významný milník vedoucí k dosažení těchto cílů. Svým projektem s radostí přispíváme k realizaci cílů energetické strategie Ukrajiny.“

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.