JAROSLAV HLINKA přichází na výpomoc v závěru sezony

Klub se dohodl s Vrchlabím na střídavých startech, prozatím se bude s týmem zejména připravovat v trénincích.

“S přihlédnutím k faktu, že máme nejmladší kádr v extralize a občas nám ve zlomových chvílích zápasů prostě chybí zkušenosti, jsme se dohodli s Jardou na možnosti jeho střídavých startů ve Spartě. Děkujeme představitelům klubu z Vrchlabí za spolupráci,” uvádí sportovní manažer Sparty Michal Broš. 

Role Jaroslava Hlinky, který v historii nasbíral za Spartu nejvíce startů v historii, se může vyvíjet, není vyloučené ani to, že za tým v závěru sezony nastoupí. “Jarda se u nás bude připravovat, bude součástí našeho mužstva, našim mladým útočníkům toho může spoustu ukázat a poradit, možná klukům pomoct s přesilovkou či buly, a kdybychom vzájemně cítili, že nastal čas na to, aby Jarda pomohl i přímo při zápase na ledě, třeba se dočkáme i dalších jeho zápisů do kroniky extraligy…” říká Michal Broš, který sám s Jaroslavem Hlinkou odehrál spoustu zápasů v jednom týmu.

“Je hrozně fajn být zpátky v naší kabině, kterou samozřejmě dobře znám. Jsem moc rád, že se do ní aspoň na chvíli vrátím, ještě uvidíme, v jaké konkrétní roli,” komentuje změnu Hlinka, který po loňské sezoně zůstával s klubem neustále v kontaktu. “Na Spartu jsem denně dojížděl kvůli synovi, sledoval jsem tak i kluky na ledě. Budu se snažit být co nejvíce prospěšný našemu týmu,” vyhlíží závěr sezony.

Když přišla nabídka ze Sparty, nebylo ze strany hokejisty co řešit. “Přišel za mnou Petr Bříza, zda bych nebyl ochotný týmu nějakým způsobem pomoci, zatím hlavně klukům v kabině a v tréninku. Samozřejmě jsem souhlasil. Sparta pro mě moc znamená a byl bych rád, kdybych klukům dokázal jakkoliv pomoci,”dodává Jaroslav Hlinka. 

Sparta zároveň může do konce sezony využít i několik hráčů, kteří mají střídavý start do 30. dubna 2019. Jedná se o tyto hráče: 

Brankář: Jakub Neužil, obránci: Martin Jandus, Radek Jeřábek, útočníci: Lukáš Žalčík, David Dvořáček, Martin Novák a Zdeněk Doležal

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.