LANDSCAPE festival v Praze

Přestože LANDSCAPE FESTIVAL PRAHA 2019 již skončil, mnohé z jeho instalací stále zůstávají a oživují některé z Pražských divočin, v nichž se odehrál. Díky vstřícnému přístupu pracovníků Magistrátu hlavního města Prahy a městské části Praha 3, kteří přijali tyto intervence za své, se s nimi mohou Pražané setkávat a využívat je i nadále.

STÁLE PŘÍSTUPNÁ INSTALACE LFP ZÍSKALA NOMINACI NA CENU MIESE VAN DER ROHE

Nejvíce z původně dočasných zásahů zůstalo na vrchu Vítkov a Dolním Žižkově a to 15 z původních 29. Lidé si tak mohou stále využívat třeba Lavičku Lenku (Lenka Klodová), Pozorovatelnu (Lukáš Ehl, Tomáš Koumar), Czechoslovak Pixel (David Karásek a kol.), anebo vystoupat na Protestní stupínek z dílny slovenského ateliéru 2021, který byl tento týden nominován na prestižní cenu za současnou architekturu MIES VAN DER ROHE AWARD, která bývá udělována jednou za dva roky nejkvalitnějším realizacím z celé Evropy.

Na cyklostezce pod Vítkovem je pro projíždějící stále k dispozici například Pumptrack (Jiří Ullwer, Sabina Loudová), přičemž pěší si z ní stále ještě mohou zkrátit cestu na Florenc díky schodišti u divadla Ponec s názvem HIGHLINE ŽIŽKOV od ateliéru Archwerk. To bylo vybráno do Salonu dřevostaveb 2019. Zde začátkem měsíce zorganizovala skupina studentů v rámci akce Grab the trash úklid schodiště a přilehlé stezku, což je důkazem toho, že se festivalu daří podněcovat zájem občanů o veřejný prostor a jeho kultivaci. Dalšími ponechanými instalacemi jsou například Schodiště a Brána na Rohanském ostrově z dílny studia H3T.

LANDSCAPE FESTIVAL V ROCE 2019

Příští ročník festivalu bude pořádán ve spolupráci se Statutárním městem Ostravou. Obyvatelé a návštěvníci Ostravy se tak mohou těšit například na mezinárodní krajinářskou konferenci nebo na intervence zahraničních hvězd, jakými jsou Rintala Eggertsson (FI), NL Architects (NL) nebo zerozero (SK).

Letošní ročník Landscape Festivalu připravila Galerie Jaroslava Fragnera ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy, IPR, městskými částmi Praha 3, 7 a 8, Společností pro zahradní a krajinářskou tvorbu, Vilou Štvanice, Tancem Praha a Přístavem 18600.

 

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.