RunCzech v Karlových Varech, cesta ke zlaté medaili pro domácí Evu Vrabcovou Nývltovou

Útulné prostředí kolonády, krásná lázeňská panoramata, na každém dalším kroku je cítit, že město je zasvěcené filmu, kultuře a sportu. Těmi kroky se myslí nášlapy běžců, kteří se tu budou 18. května prohánět a poběží si pro své nejlepší výkony. To je Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary!

Stovky nadšenců běhání se už teď těší na 7. ročník běhu, co nemá svou podívanou konkurenci. Západočeské město se stalo oblíbenou zastávkou pro profesionální atlety a hobby běžcům nabízí kromě zážitku z příjemného joggingu na čas i proběhnutí v okouzlujících kulisách, které jinde nepotkáte. To je závod, který se mohl pochlubit také zlatou známkou kvality IAAF.

Fanoušci vloni viděli jisté vítězství Romana Romaněnka, který se stal vůbec prvním šampionem v Karlových Varech ze starého kontinentu díky projektu EuroHeroes, který dává šanci bojovat o titul evropským atletům. RunCzech chce v podpoře takových běžců pokračovat a letos pozve další velká jména evropské atletiky a dálkových běhů a těší se na další porci velkých výkonů.

Díky novince RunCzech zavedené v Karlových Varech tak lidé mohli povzbuzovat na cestě ke zlaté medaili domácí Evu Vrabcovou Nývltovou. “Myslím, že je to úžasný projekt a šance pro nás Evropany. Možná je to i cesta k tomu, aby se zkvalitnily výkony evropských závodníků, a třeba zase za čas nebudou afričtí běžci tak dominantní a určitě tento projekt povede k tomu, že se běžecká základna bude rozrůstat,” pevně věří nejlepší česká závodnice posledních let.

Už proto si Karlovy Vary oblíbila a těší se na další výzvu. “Půlmaraton ve Varech pro mě byl nádherný závod. Vítězství si moc vážím. Vyhrát Gold Label závod je velká věc a ten pocit, když mi hrála česká hymna… Silný krásný nezapomenutelný zážitek,” dodala Eva Vrabcová Nývltová. I díky této novince mohl závod poznat českou vítězku a to je skvělá zpráva pro další atlety, kterým se letos navíc otevírá cesta za úspěchem i na dalších tratích. Karlovy Vary a České Budějovice byly průkopníky a RunCzech letos do série EuroHeroes přidává také půlmaratony v Olomouci a Ústí nad Labem.

Fakt, že  Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary každý rok dokáže naplnit ulice města, si pochvaluje i vedení radnice. “Je to pro Karlovy Vary jeden z velkých sportovních svátků, těším se, že si ho budu užívat i aktivně. S kolegy se letos chystáme na štafetu. Ale nejde jen o závod samotný, pro Karlovy Vary to znamená, že město v ten květnový víkend žije sportem, a že se tu sejde hodně zajímavých lidí z celé České republiky i ze zahraničí. Oceňuji pořadatelskou kvalitu, závod je nejen profesionálně připraven, jak dosvědčuje ocenění od Evropské atletické asociace v podobě přidělení nejvyššího počtu pěti hvězd, ale také představuje pro Karlovy Vary širokou sledovanost v médiích,“ říká primátorka Andrea Pfeffer Ferklová.

Nadšený je také Karlovarský kraj, který závod RunCzech v lázeňské zastávce seriálu podporuje. “Mattoni 1/2Maratonem Karlovy Vary žijí u nás běžci a sportovci nejen z krajského města, ale z celého regionu. V letošním 7. ročníku přivítáme 4 tisíce běžců, řada z nich patří mezi světovou elitu. Na své si přijdou také rodiče s dětmi při dm rodinném běhu a sportovci, jež sice nezávodí profesionálně, ale běh je pro ně radost. Karlovy Vary jsou tradičně nádhernou kulisou závodu a mně nezbývá než popřát sportovcům skvělé výsledky a fanouškům mimořádné zážitky.  Připomínám, že i letos Karlovarský kraj ve spolupráci se společností RunCzech vyhlašuje soutěž o registrace zdarma pod heslem „Vyhraj a běž“. Soutěžit se bude o dvacet registrací na hlavní závod a dvacet registrací na dm rodinný běh s tím, že jedna registrace je pro tři osoby. Více informací lidé najdou na internetových stránkách Karlovarského kraje,“ vysvětlila Jana Mračková Vildumetzová, hejtmanka Karlovarského kraje.

“Kapacita Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary je pro tento rok 4 000 běžců a více než tři čtvrtiny registrací už zná své majitele. „I letos budou moci běžci využít mobilní aplikace, která usnadní vyzvedání startovního balíčku, nebo možnosti přeregistrace. Nově bude možné online pověřit někoho k vyzvednutí startovního čísla. Ve středu před závodem si budou moci zájemci vyzvednou svá startovní čísla dokonce v Praze. Trasa závodu s největší pravděpodobností nedozná změn, “ doplňuje Tomáš Mirovský, koordinátor závodů RunCzech.  

Sedmý ročník Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary se rozeběhne v sobotu 18. května a v přímém přenosu ho bude vysílat Česká televize. Než se do ulic pustí půlmaratonci, šanci dostanou nesoutěžní běžci – dm rodinný běh nabízí nejen dětem a jejich rodičům nenáročnou tříkilometrovou trať. Kapacita je 3 000 běžců a registrace jsou stále otevřené na webu www.runczech.com.

Závodu se každoročně účastní stovky rodin s dětmi, ale nezřídka kdy s dětmi vybíhají na trasu závodu i prarodiče. Nejen v rámci rodinného běhu budou organizátoři spolupracovat s premiérovým ročníkem Sportovních her seniorů v Sokolově. “Spojení s tak perfektní organizací je pro nás velmi důležíté. Jsme rádi, že i RunCzech vnímá otázku rozhýbání seniorů vážně a rádi jsme přijali pomocnou ruku při zpropagování nejen naší akce, ale celého tématu sportu seniorů. Pevně věřím, že v nastavené spolupráci budeme spolupracovat nejen v Karlovarském kraji,” dodává hlavní organizátor sportovních her seniorů David Huf.

RunCzech však už v dubnu uspořádá v Karlových Varech Juniorský maraton zasazený do speciálního mistrovství pro středoškoláky a jejich učitele. Ve Smetanových sadech 11. dubna zabojují o to, aby mohli společně vyběhnout doběžet velké finále 5. května při Volskwagen Maratonu Praha po boku světových elitních běžců.

Karlovarští obyvatelé ovšem mohou na půlmaratonské i maratonské distance trénovat průběžně díky projektu Mattoni FreeRun, který jim teď nabízí tři různé trasy k výběhům ve skupináh a dokonce také s profesionálními běžci, kteří jim předají rady, jak vylepšit jejich techniku i životní styl tak, aby dosáhli svých vysněných met.

RunCzech v roce 2019 vstupuje do roku milníků. Slavíme 25 let od založení společnosti, 25 let od vzniku Volkswagen Maratonu Praha a 25 let od chvíle, kdy jsme se rozhodli rozhýbat Česko a najít tisíce rekreačních běžců, kteří poběží s námi. Úžasným okamžikem jsou pro nás i kulaté narozeniny prvního mimopražského závodu Mattoni  1/2Maratonu Olomouc, který zažije 10. ročník a my pevně věříme, že to lidé oslaví s námi nejen během.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.