Společnost NetComm provede první veřejnou ukázku samoinstalační technologie 5G

Společnost NetComm zítra představí svou průkopnickou samoinstalační technologii pro pevné bezdrátové připojení 5G na veletrhu mobilních technologií (MWC) v Barceloně a provede první veřejnou ukázku nové technologie pro operátory globálních sítí.

Telekomunikační společnosti z celého světa hledají spolehlivou samoinstalační platformu pro nasazení svých pevných bezdrátových připojení 5G, aby odstranily náklady spojené se zasíláním techniků do prostor zákazníků k instalaci externí antény pro příjem signálu 5G.

Společnost NetComm bude na veletrhu MWC prvním světovým dodavatelem, který provede veřejnou ukázku samoinstalační technologie 5G, jež zkrátí čas a náklady spojené s připojením domácností a podniků ke službám pevného bezdrátového připojení 5G – čímž umožní komerční využití pevného bezdrátového připojení 5G.

Els Baert, ředitel marketingu a komunikace společnosti NetComm, řekl:

„Vidíme obrovský zájem předních světových operátorů o naši novou samoinstalační technologii pevného bezdrátového připojení 5G a mnohým z nich tuto přední světovou technologii předvedeme na veletrhu MWC (Mobile World Congress).

„Operátoři z celého světa nám říkají, že samoinstalace je chybějící složkou potřebnou k ziskovosti služeb pevného bezdrátového připojení 5G – a společnost NetComm je první, která tuto klíčovou technologii přivádí na trh.

„Pevné bezdrátové připojení 5G představuje pro operátory velkou příležitost vygenerovat nové zdroje příjmu z jejich stávajících sítí a souvisejících aktiv – a společnost NetComm má technologii, která jim pomůže těchto čísel dosáhnout.“

Samoinstalační platforma 5G společnosti NetComm umožňuje koncovým uživatelům získat co možná nejlepší připojení prostřednictvím aplikace v telefonu, která se spojí s jejich novým modemem a sítí 5G a navede koncové uživatele do nejlepší pozice v domě pro umístění modemu.

Vzhledem k různým charakteristikám trhu s pevným bezdrátovým přístupem 5G, s různými frekvenčními pásmy a velikostí buněk společnost NetComm vyvinula pro trh řadu zařízení, která podporují jak pásma 6 GHz, tak i mmWave.

Připevnění v interiéru: Může být instalována kdekoli v domě. Nejvhodněji v místech poblíž základní stanice pro domácnosti, které již mají slušnou sílu signálu.

Vnitřní okenní připevnění: Lze instalovat na okno, aby se zlepšila kvalita signálu a tím i připojení.

Venkovní připevnění na stěně: Tato zařízení také využívají směrové antény, které umožňují delší dosah a polohu dále od základní stanice. NetComm nabízí jak venkovní montáž na samostatně instalovanou stěnu, tak i montáž na stěnu, která vyžaduje technickou instalaci.

Venkovní připevnění na střeše: Instaluje se na střeše a využívá vysoce kvalitní směrové antény, které umožňují mimořádný dosah od základny s dobrým připojením.

David Kennedy, vedoucí postupů poradenské společnosti pro globální telekomunikaci Ovum, uvedl:

„Náš průzkum ve společnosti Ovum jasně ukazuje, že náklady na instalaci mají v případě pevného bezdrátového připojení významný dopad na obchodní situaci.

„V některých případech mohou tyto náklady na instalaci znemožnit skutečné zavedení služeb pevného bezdrátového připojení.

„Proto nové technologie, které snižují náklady na instalaci, pomohou rozšířit potenciální zákaznickou nabídku v oblasti pevných bezdrátových technologií a zlepšit úspory z podnikání ve velkém měřítku, což pomůže vybudovat obchodní pozici pro investice do pevných bezdrátových sítí.“

O společnosti NetComm

NetComm (ASX: NTC) je globální vývojářská společnost, která překlenuje prostor mezi vláknem a domácností, zařízením nebo strojem. Ve světě, v němž je život všech připojených důležitý, jsou řešení pevného bezdrátového širokopásmové připojení, bezdrátového připojení M2M / průmyslových sítí IoT a vlákna k distribučním bodům (FTTdp) navržena speciálně pro náročné užívání. Ve společnosti NetComm chápeme, že žádné řešení není vhodné pro všechny. Každý operátor, poskytovatel a podnik je jiný, takže budujeme správná řešení VDSL, Gfast, 4G a 5G, abychom vyhověli specifickým síťovým, tržním a geografickým podmínkám po celém světě. Společnost NetComm byla založena v roce 1982 a je celosvětově uznávaným inovátorem v oblasti prvních datových komunikačních technologií na světě. www.netcommwireless.com

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.