Volný byt? S Airbnb můžete začít ihned vydělávat!

Krátkodobý pronájem může být na několik týdnů v roce, na měsíc, na půl roku nebo na rok. Záleží jen na vás. To je právě jedna z výhod krátkodobých pronájmů. Krátkodobé pronájmy však mají výhod mnohem více. S pronájmem můžete začít obratem po zaregistrování, výdělek je vyšší než v případě dlouhodobých nájemníků, byt je vám kdykoli k dispozici a případné škody se vyřeší okamžitě při předávání klíčů. Na co ještě čekat?

Není jen Airbnb, poskytovatelů je více

Krátkodobé pronájmy probíhají pomocí platforem, kde se setkávají pronajímatelé se zájemci o ubytování. Nejznámějšími platformami jsou Airbnb, Booking, Wimdu, HouseTrip, HomeAway nebo Couchsurfing. Výhodou pronajímání přes dané poskytovatele je i pojištění nemovitosti, které využijete v případě způsobené škody. Klíčový je u všech platforem profil, kterým potenciální zájemce o ubytování ve vaší nemovitosti oslovíte. Důležitá je profesionalita, kvalitní fotky a doprovodné služby, jako jsou ložní prádlo, úklid nebo prohlídka města v ceně. Samozřejmě je důležité nabídnout své služby přes vícero platforem, abyste mohli oslovit co nejširší okruh turistů.

Pronajímat chci, ale nemám čas

Co dělat v případě, že chcete svou nemovitost pronajímat, ale nemáte absolutně čas řešit profil, údržbu bytu nebo vítat hosty a předávat klíče? Možností je svěřit byt do správy Airbnb. Bude profesionálně postaráno o váš profil, včetně obrazového a textového materiálu a odpovědí na detailní otázky potenciálních zájemců. Problémem není ani ložní prádlo, úklid bytu po odjezdu hostů, předávání klíčů při příjezdu a odjezdu, ale i drobné renovace a údržba, jako jsou výměna prasklé žárovky nebo oprava zaseknutého zámku. Vyplatí se v takovém případě krátkodobé pronajímání?

Klíčem k úspěchu je flexibilita

Velkou výhodou krátkodobého pronajímání jsou peníze obratem na účtu po naplánovaném příjezdu hosta. Ve většině případů jsou odesílány peníze do 24 hodin. A jak velký výdělek z pronájmu bytu můžete očekávat a jakým způsobem maximalizovat zisky? Kromě obsazenosti záleží na velikosti bytu, stavu a zařízení, lokalitě, ale také strategii, kterou si zvolíte při krátkodobém pronajímání své nemovitosti. Nastavení ceny je rozhodující pro vysokou návštěvnost. Stejného zisku však můžete docílit i zaměřením na movitější klientelu, které nabídnete něco navíc za vyšší ceny s vědomím, že budete mít obsazenost nižší. Nebo nastavením flexibilních cen, které se mění v závislosti na sezóně, v případě prodloužených víkendů nebo konání různých festivalů a konferencí.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.