Zastavme plýtvání s jídlem

Již osm let Globus spolupracuje s Českou federací potravinových bank. Předchází tak plýtvání potravinami a pomáhá lidem, kteří na jídlo nemají peníze. Minulý rok Globus mimo Národní potravinovou sbírku dobrovolně odevzdal rekordních 127 tun potravin.

Plýtvání jídlem je stále aktuální problém

 Každý den pomáhat potřebným a zároveň neplýtvat potravinami se snaží již od roku 2011 hypermarkety Globus. Za tu dobu dobrovolně odeslaly do rukou potravinových bank stovky tun potravin. Loni to bylo dokonce o 66,5 tuny více než v roce 2017. „Dobrovolně a rádi jsme se již před lety rozhodli spolupracovat s Českou federací potravinových bank na každodenních dodávkách zboží. Nechceme vyhazovat potraviny, které mohou pomoci potřebným. Aniž by nám to přikazovala legislativa, jen v loňském roce jsme poskytli potravinovým bankám 127 tun potravin,“ říká Rita Gabrielová, vedoucí externí komunikace Globus. Podle jejích slov téměř denně z patnácti hypermarketů putují do potravinových bank například mléčné výrobky, ovoce a zelenina, pečivo, výživa pro děti nebo chlazená drůbež. „I když je věnování potravin na denní bázi logisticky a organizačně náročné, nikdy jsme nepochybovali, že bychom s věnováním potravin měli přestat,“ říká Rita Gabrielová za hypermarket, jehož doménou je čerstvost, poctivost a kvalita.

„Globus je co do efektivity jedním z našich nejštědřejších dárců. Dokázal propojit stoprocentně své hypermarkety s potravinovými bankami a poskytují trvanlivé i čerstvé potraviny, a to velmi často na denní bázi,“ potvrzuje ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová s tím, že pravidelný sběr potravin z obchodů zajišťuje trvalý přísun potravin potřebným.

Podle Veroniky Láchové je spolupráce Globusu s potravinovými bankami v souladu s evropskými trendy. „Zájem o darování potravin kontinuálně vzrůstá. Největší skok evidujeme v letošním roce, kdy díky se nám spolu s mnoha obchodníky povedlo zavést darování z řetězců a to často na denní bázi tak, jako tomu je například u Globusu,“ říká Veronika Láchová.

Vedle každodenního darování potravin se Globus zapojuje do Národní potravinové sbírky od jejího prvopočátku v roce 2013. V Národní potravinové sbírce za šest let zákazníci Globusu věnovali na 184 tun potravinového a drogistického zboží. V potravinových sbírkách patří zákazníci Globusu k nejštědřejším přispěvatelům.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.